5.3.29 Kamja Choobinco Iran | کمجا چوبينکو ايران: تختخواب تاشو / به متراژ خانه خود اضافه کنید ( روزنامه ایران ویژه نامه آرایه 11 دیماه 1390)
فروشگاه اینترنتی دکوزین
گروه صنعتی H.T.M

تختخواب تاشو / به متراژ خانه خود اضافه کنید ( روزنامه ایران ویژه نامه آرایه 11 دیماه 1390)

چهارشنبه 7 دي 1390 - 17:23:45


تختخواب تاشو

بر اساس آمارهای منتشر شده توسط مرکز آمار ایران متوسط قیمت هر مترآپارتمان در شهر تهران مبلغی حدود 2میلیون تومان برای هرمتر مربع است ، بدین منظور ضروری است تا ما در انتخاب لوازم و مبلمان منزل خود حساس باشیم، زیرا با خرید لوازم بزرگ و حجیم،  نه تنها هزینه زیادی برای آنها پرداخت کرده ایم، بلکه فضای زیادی از اتاقهای با ارزش خود را اشغال نموده ایم.لذا در این نوشته قصد داریم تا شناخت وآگاهی شما خواننده عزیز را پیرامون پاره ای از این لوازم بالا ببریم :

تختخواب تاشو و لوازم اتاق خواب

یکی از لوازمی که در اکثر منازل وجود دارد تختخواب و لوازم خواب است، با یک محاسبه ساده متوجه می شوید که یک تختخواب دو نفره معمولی به همراه میز آرایش ،کشوهای پای تخت و کمدهای کناری فضایی حدود 6 متر مربع از اتاق شما را اشغال می کند، ضمن اینکه سایر فضا های دیگر اتاق را پرت و بلا استفاده خواهد کرد، در صورتی که اگر یک تختخواب تاشو دیواری با لوازم کناری آنرا جایگزین نمایید، فضایی کمتر از  1/5 متر مربع از فضای شما در کف اتاق اشغال خواهد شد، ضمن اینکه تختخواب تاشو علاوه بر وجود تمام امکانات و مزایای تختخوابهای معمولی شما می توانید از فضای داخل تختخواب و فضاهای بالای آن نیز استفاده کنید . جالبتر اینکه ارتفاع تختخواب تاشو دیواری حدود 2 متر است و این امکان برای شما وجود دارد تا از فضای بالای تختخواب تاشو تا سقف اتاق نیز استفاده کنید. برای این منظور برخی تولید کنندگان یک گنجه بزرگ و جادار را نیز در بالای تختخواب تاشو برای شما ایجاد می کنند، که این خود یک فضای بسیارجادار و مفیدی است برای لوازم غیر ضروری و فصلی. البته استفاده از تختخوابهای تاشو مزایای دیگری نیز دارد از جمله اینکه،  در تختخوابهای تاشو عمق 60 سانتیمتر می توانید از فضای داخل تختخواب تاشو بعد از باز شدن تخت نیز بعنوان کتابخانه ، گنجه رختخواب و دکوری استفاده کنید .

با این حساب اگر شما تختخواب تاشو را جایگزین تختخواب های معمولی کنید، نه تنها حداقل 5/4 متر از فضای متری 2 میلیون تومانی خود را از دست نداده اید، بلکه از همان فضای 5/1 متری اشغال شده نیز بسیار بیشتر و بهینه تر از تختخواب های معمولی استفاده کرده اید.

مبل ها وکاناپه های تختخوابشو:

یکی دیگر از محصولات مفید و کاربردی در منزل که کارایی مطلوبی نیز دارد مبل و کاناپه های تختخوابشو هستند، کاناپه های تخت شو از نظر کم جا بودن بیشتر از تختخواب های تاشو دیواری فضای شما را اشغال می کنند، ولی کارایی متفاوت تری نیز دارند. مبل  و کاناپه های تختخواب شو طرح ها و ابعاد متنوعی دارند، مبل های یکنفره و کاناپه های دو نفره و حتی دو طبقه آنها نیز ساخته می شود. مبل های تختخوابشو در نمای اولیه یک مبل معمولی است، که از طریق یک مکانیسم فلزی با تغییراتی ساده تبدیل به تختخواب می شود. مبل های تختخوابشو بیشتر برای خوابهای موقت و یا میهمان کاربرد دارند مثلا" در اتاق پذیرایی و یا نشیمن و یا در اتاق هتلها و مهمانسراها می توان از این کاناپه ها استفاده نمود . همچنین از این کاناپه ها می توان برای بیماران و افراد سالخورده که نیاز دارند  بیشتر روز را  به حالت درازکش و استراحت باشند نیزاستفاده کرد.

برخی از کاناپه های تختخوابشو از طریق خواباندن پشتی کاناپه تبدیل به تختخواب می شوند و برخی دیگر بصورت دورانی به سمت جلوباز می شوند . نکته مهمی که در کاناپه های تختخوابشو وجود دارد این است که دراین کاناپه ها یا از تشکها ابری و فوم های چند تکه استفاده می شود و یا  تشک آنها از فومهای یک تکه ساخته شده که از وسط خم می شود.  به این دلیل کاناپه و مبلهای تختخوابشو بیشتر برای خوابهای موقت توصیه می شوند و اگر شما محدودیت فضا دارید، بهتر است از تختخوابهای تاشو دیواری برای خوابهای مداوم شبانه خود استفاده کنید تا هم فضای کمتری اشغال گردد و هم یک تختخواب با تشک استاندارد داشته باشید.

تختخواب های باکسی :

ظاهر تختخواب های باکسی کاملا"  شبیه به تختخواب های معمولی است و فضایی که اشغال می کنند نیز به اندازه همان تختخواب ها است، اما مهمترین ویژگی که آنها را از تختخواب های معمولی متمایز می کندواین تختخواب ها را در رسته کارهای مفید برای فضای منزل قرارمی دهد، مزیت این تختخواب ها در امکان استفاده راحت و بسیار کاربردی از فضای زیرین تختخواب است.

تختخواب های باکسی از طریق یک کلاف فلزی به همراه لولایی مخصوص ، این امکان را برای شما فرآهم می کند تا بتوانید زیره تختخواب را به همراه تشک مانند درب یک صندوقچه بالا بکشید و از فضای بسیار زیادی که زیر تخت می باشد مانند یک گنجه بزرگ استفاده کنید .

تختخواب های باکسی مانند یک کمد دیواری خوابیده بر روی زمین است و شما می توانید در باکس زیرین تختخواب ها رختخوابهای اضافه ، چمدان و سایر لوازم خود را قرار دهید و هر زمان که نیاز داشتید به سادگی زیره تختخواب را بالا کشیده و لوازم خود را از داخل آن جابجا کنید .

در نظر داشته باشید که تختخواب های باکسی در اندازه های 2 متر در 90 سانتی متر و 2 متر در 120 سانتی متر یکنفره و 2متر در 140 ، 2 متر در 160 و 2 متر در 180 سانتی متر دو نفره ساخته می شوند و حتی این امکان وجود دارد تا شما هریک از این تختخواب ها را در ابعاد سفارشی مورد نظر خود تهیه نمایید.


map_marker

تهران شهرک صنعتی چهاردانگه نبش خیابان سوم آلمینیوم کاران پلاک 23